Sprawdzian z mapy politycznej afryki

Pobierz

Spis treści1 Mapa Afryki2 Mapa fizyczna3 Mapa polityczna Afryki4 Mapa gęstości ludności5 Mapa gęstości ludności z .Plik sprawdzian z mapy politycznej afryki.zip na koncie użytkownika fredrickherrington • Data dodania: 4 gru 2014Azja: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Polecam:D P.S wpisujcie z dużej litery bo z małej traktuje jako Błąd TUREKplayGAMES napisał(a): 2014-11-11 Naprawdę fajny test!. Na pewno mało kto z nich wie, że największe państwo w Afryce to Algieria, a najmniejsze .Afryka - polozenie gor , wyzyn , wysp , jezior , rzek , podzial polityczny - KONTOROWKA., test z geografii NIE PISAC POLSKIMI ZNAKAMI !. W kolejnym wierszu znajduje się skala liczbowa mapy.. zakres na mapę fizyczną Afryki.. Skolonizowane zostałyobszary: Ameryki PN i PD, Afryki, Australii i Oceanii, Azji południowo-wschodniej.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Afryka mapa ścienna polityczna arkusz papierowy 1:8 000 000.. Pojawiające się opisy to: 1.. Po kliknięciu w kropkę pojawiają się opisy wyjaśniające krótko, co to za ruch separatystyczny.. 1 ocena Najlepsza odp: 100% .Mapa Afryki- ponad 45 fiszek Jeżeli zastanawiałeś się jakie są największe i najmniejsze kraje w Afryce, to koniecznie zajrzyj do tej lekcji a mapa Afryki nie będzie Ci obca..

Lista obiektów na mapę Australii: 26.04.2018 21:06 | więcej » Sprawdzian z mapy politycznej Europy.

terytoria zależne.. Jakub8029 napisał(a): 2016-11-05 Fajny test, lecz jeżeli napiszesz Demokratyczna Republika Kongo zamiast z Demokratyczna Republika Konga to ci nie zalicza takich małych błedów.Mapa polityczna Afryki Poniżej znajduje się mapa polityczna Afryki.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Europa: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Współpracuje z najnowszymi wersjami większości przeglądarek internetowych, takich jak Safari, Firefox i Google Chrome, a także z przeglądarką Internet Explorer 9 i nowszą.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Czym tak naprawdę jest mapa polityczna?. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. MÓGŁBY KTOŚ TO ROZWIĄZAĆ ALE POPRAWNIE :))) Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2014-10-12 17:49:50.. Spośród nich 53 leżą w całości na tym kontynencie , zaś jedno ( Egipt ), położone jest w przeważającej mierze w Afryce, zaś jego niewielka część ( Półwysep Synaj .Mapa polityczna Afryki z zaznaczeniem kolonii w 1914 r. z podziałem na państwa kolonialne.. Polecam!. Skala mapy określa, jaki jest stosunek odległości na mapie do odległości w terenie .Najstarsze państwa, Egipt i Babilonia, powstałyjużw starożytności..

Kabylia.Plik sprawdzian z mapy fizycznej afryki.zip na koncie użytkownika johnkearns • Data dodania: 3 gru 2014.

Mapa polityczna Afryki.. Mapa została wykonana w skali 1: 12 000 000 (jeden do dwunastu milionów).. Test z geografii o Afryce.. Co wiesz o Afryce.. Jest to mapa prezentująca wielkie obszary, np. kontynent lub cały świat.. Jednak swój udział miały też Belgia, Hiszpania, Niemcy, Portugalia i Włochy.. Add to favorites 7 favs.Mapa polityczna Afryki Państwa Afryki - w Afryce znajdują się terytoria wchodzące w skład 59 niepodległych państw , z czego za afrykańskie uważane są 54.. W minionym stuleciu liczba krajówwzrosłaz 55 do niemal 200: obecnie jest 194 państwuznawanych, 193 państwasąCzłonkamiONZ + Watykan (nie jest członkiemONZ);Aplikacja interaktywna.. Polecam!. 2010-03-09 17:14:16 zabytki afryki 2009-09-19 15:55:36Powyższa strona zawiera materiały pomocne przy nauce zagadnień wymaganych na zaliczeniu z MAPY POLITYCZNEJ ŚWIATA: arkusze - mapy poszczególnych kontynentów z najnowszym podziałem politycznym świata (wraz z ich stalicami).Afryka - mapa polityczna learn by taking a quiz; Online quiz to learn Afryka - mapa polityczna ; Your Skills & Rank.. Które dwa z wymienionych krajów należą do tzw. państw-gigantów (o powierzchni powyżej 2,5 mln km 2)?Sprawdzian Z Geografii Afryka 2 Gimnazjum Zapytaj Onet Pl ..

Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki o Afryce.Krainy geograficzne, rzeki, jeziora itp. :) Zawiera 15 pytań.

To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. aga12315 napisał(a): 2014-03-22 Tego własnie szukałam : )SPRAWDZIAN AFRYKA PLANETA NOWA 2!. Gospodarka i geografia Afryki.. Informacje.. W wyniku tego procesu powstałym.in.. 26.11.2018 10:41 | więcej » Sprawdzian z Australii i terenów biegunowych.. Głównie były to Francja (Afryka Północno-Zachodnia i Madagaskar) oraz Wielka Brytania (Afryka Wschodnia).. Afryka: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Simiki10 napisał(a): 2017-09-27 Ten test pomógł mi w klasówce z mapy politycznej Afryki.. mapa polityczna Afryki Rysunek z opisami.Q.. Poznasz cały podział polityczny Afryki i zabłyśniesz przy znajomych.. Jej celem jest pokazanie państw i terytoriów zależnych.. : 41 pytań Geografia WeterynarzEuropa: Mapa fizyczna - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Europa - mapa polityczna - Mapa polityczna Europy - krzyżówka - Mapa polityczna Europy - Mapa polityczna Europy - Steps Plus 6 Unit 3 Wild Quiz..

Mapa polityczna Afryki z zaznaczeniem kolonii w 1914 r.,Skutki kolonizacji sąwidoczne na mapie politycznej światado dziś.

Seterra działać będzie na systemach operacyjnych Windows, MacOS X i Linux, a także na urządzeniach mobilnych iPhone, iPad i Android.Na tej stronie znajdziesz zbiór map (takich jak np. mapa polityczna, mapa fizyczna, mapa stref roślinności, mapa gęstości zaludnienia, mapa występujących grup etnicznych, mapa stref klimatycznych, mapa surowców mineralnych, mapa podziału kolonii według krajów.. Spis państw oraz stolic Afryki Nazwa państwa Stolica Algieria Algier Angola Luanda Benin Porto-Novo Botswana Gaborone Burkina Faso Wagadugu Burundi .Sprawdzian z geografii, Afryka, klasa 8..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt