Opis psa lampo jego zwyczaje

Pobierz

Lampo z upodobaniem podróżuje po cały kraju (udaje mu się dojechać aż do Rzymu) a jego przygody stają się znane wszystkim włoskim dzieciom.. Zawiadowca poklepaB psa.. Słynny pies jeżdżący koleją po pięknych Włoszech jest kudłatym kundlem podobnym trochę do owczarka, a trochę do szpica.Ma wesołą mordkę ozdobioną po bokach spiczastymi uszami, z których jedno sterczy ku górze, wyczulone na najlżejsze nawet dźwięki, drugie zaś opada na dół, nadając zwierzęciu jednocześnie zawadiacki i pocieszny wygląd.Lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.Poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony białą plamą.Został .charakterystyka psa lampo.. - Dziˇkujˇ ci, Lampo, za pomoc - powiedziaB.. Wspólne redagowanie żywego i dynamicznego opowiadania o uratowaniu życia córce zawiadowcy przez psa Lampo.. Lampo jest głównym i tytułowym bohaterem książki Romana Pisarskiego pt. "O psie, który jeździł koleją".. Twoje zdanie na temat Lampo.O Lampo i jego wyczynach - podróż do Turynu - robi się głośno w całym miasteczku.. Lampo pełni swoja "służbę" na dworcu jako dozorca.Kiedy tak się stało piesek wrócił do Marittimy, gdzie został powitany przez zawiadowcę i jego dzieci z dużym entuzjazmem..

lampo charakterystyka postaci.

Wieczorem, gdy na stacjˇ zajechaB miejscowy poci g, ukryB psa pod bluz i wsiadB z nim do wagonu.. Dawno już przestał być szczeniakiem, ale do dziś lubi bawić się piłką.. Określenie cech charakteru ułatwiających i utrudniających współżycie między ludźmi.. Temat dnia: Psy różnych ras.. Aptekarz stwierdza jednak, że kundle to w gruncie rzeczy najmądrzejsze z psów.. 3.Praca z mapą - uczniowie wskazują na mapie stolicę, wyspy, kraje sąsiadujące z Włochami .Jego oczy są zielone, kręcone włosy są nierzadko przeplecione trzciną, a palce posiadają błony pławne.. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).Opis fabuły.. Lampo dwukrotnie ucieka ludziom, którzy mieli go dostarczyć na statek.Wygląd psa Lampo.. Przyznać należy, że opis wyglądu utopca jest dość odstraszający.Kuna domowa - co to jest ?. Najważniejszą cechą charakteru tego psa jest łagodność w stosunku do ludzi, dlatego labrador retriever nie sprawdzi się w roli stróża .Scenariusz zajęć pracy z lekturą "O psie, który jeździł koleją".. To bohater opowiadania Romana Pisarskiego pod tytułem "O psie, który jeździł koleją".. Dzieci z Bullerbyn to powieść napisana w 1947 roku przez popularna szwedzką pisarkę dzieciecą - Astrid Lindgren.. To specyficzny sposób walki o status..

lampo charakterystyka bohatera.

Pies jest bardzo wierny i przywiązany do swego pana.. (proszę przesłać) Wtorek, 19.05.2020r.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł.. Niestety nie pożył długo.. Przebieg zajęć: 1.Czynności organizacyjno-porządkowe - przygotowanie do zajęć.. Zapis w dzienniku: Opisywanie psa na podstawie ilustracji, planu i zgromadzonego słownictwa.. (proszę przesłać) Autor opisuje jego wygląd skrótowo, lecz opis ten wystarcza, by zbudować obraz psa: "Było to bardzo miłe, kudłate psisko podobne trochę do szpica, a trochę do owczarka.Wyglqd psa — wielkoéé, rasa, kolor i rodzaj sieráci, wyglqd glowy i tulowia.. 2.Wprowadzenie - nauczyciel podaje temat i tłumaczy cele lekcji.. Przypadkowo zjawia się na stacji kolejowej w Marittimie i szybko zdobywa serce zawiadowcy kolejowego i jego rodziny, a także wszystkich pracowników stacji.Opisz psa Lampo na podstawie lektury O psie który jeżdził koleją według planu: 1 Wygląd psa 2 Jego zwyczaje 3 … Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Był kundelkiem o niebywałej inteligencji, posłuszny, przywiązany do miejsca i osób, które go znalazły.. Dziewczynka bawiła się na torach z których Lampo w ostatniej chwili zdołał ją zepchnąć.Zadanie: mam napisać swoimi słowami przygodę psa lampo ,,o psie Rozwiązanie:o psie, który jeździł koleją to historia psa lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół zdobywa też sławę w kraju, gdyż regularnie podróżuje .Zwyczaje zwierząt na wiejskim podwórku..

Sposób zachowania — jego zwyczaje i stosunek do ludzi.

Materiał dla klas III szkoły podstawowej.Streszczenie krótkie.. Mój pies jest zwierzęciem bardzo wesołym.. Na stacje zaglądają ciekawscy.. Książka opisuje życie sześciorga dzieci z malutkiej szwedzkiej wioski Bullerbyn.. Ukazuje nieszczęśliwego, starszego mężczyznę, który nie liczy się z ludźmi i ich uczuciami, źle traktuje współpracowników, nie interesuje się .Opisz w zeszycie wygląd psa Lampo postaraj się żeby opis zwierał informacje:wygład psa ,wielkość ,rasa,kolor i rodzaj sierści , wygląd głowy i tułowia.. Jest chlubą całej stacji.Bohater książki Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją" to średniej wielkości kundelek, imieniem Lampo.. Kuna domowa (Martes foina) znana również jako kamionka jest niewielkim ssakiem drapieżnym zaliczanym do rodziny łasicowatych.Kuny domowe żyjące w naturze żyją około 10 lat, choć znany jest przypadek kuny domowej, która żyła 18 lat.. Niektóre paniusie uznają psa za zwykłego kundla.. Psy różnych ras.. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w miasteczku Marittima.Lampo cały dzień spędzał na stacji, a wieczorem wracał z zawiadowcą do jego rodzinnego domu na kolację.Sikanie co krok Musimy pamiętać, że pieski sikając co krok "rywalizują" ze sobą..

sposób zachowania jego zwyczaje i stosunek do ludzi.Twoje zdanie na temat lampoOpis psa Lampo.

Pies był przybłędą, ale był zarazem bardzo wyjątkowy.. Udowadnia to po przymusowej "przeprowadzce" na Sycylię.. Lampo jest kundelkiem, wiernym przyjacielem i niestrudzonym podróżnikiem, o którym pewien dziennikarz pisze artykuł.. Pamiętaj, że twoja praca powinna składać się z trzech części, nie zapomnij o akapitach.. a jego ulubionym zajęciem jest ich pomnażanie.. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i innePlik OPIS PSA LAMPO.doc na koncie użytkownika ZIBI861 • folder scenariusze • Data dodania: 7 gru 2012Lampo.. Natomiast starsze pociechy znajdą w labradorze świetnego kompana do zabawy.. Dobieranie trafnych wyrazów i związków frazeologicznych oraz odpowiednich środków stylistycznych.. Edukacja polonistyczna Napisz opis psa Lampo, możesz skorzystać ze słownictwa poniżej.. Ogromny miˇdzynarodowy ekspres drgnB i ruszyB z miejsca.. poleca 70 % .. Jego ulubione miejsce do hasania to las na granicy Popielowa i Jankowic.. cechy charakteru jakim był psem.. ZnalazB pusty przedziaB.. Całe dnie spędza na stacji Marittima, gdzie jego nowy pan jest zawiadowcą, a na wieczór wraca z nim do domu.Jego kontakty z kilkulatkami trzeba jednak nadzorować, ponieważ bywa mało uważny i może niechcący je przewrócić.. o psie który jeździł koleją wypracowanie.. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki.. W dwa dni później w gazecie ukazał się bardzo ciekawy artykuł, w którym były i fotografie Lampo, i opis jego wędrówek.. Łatwo rozpoznać go po tym, że z lewego rękawa spływają krople wody".. Zginął tragicznie ratując od śmierci córkę zawiadowcy stacji, mała Adelę.. Temat: Opisujemy głównego bohatera lektury.. Przy czym liczy się nie tylko gdzie piesek "zaznaczy" swoją obecność, okazuje się, że nawet sposób w jaki to robi ma tu niebagatelne znaczenie, ba, istotne jest nawet to jak wysoko osobnik podniesie nogę podczas tej czynności!Imię Lampo nadane mu przez pracowników stacji kolejowej oznacza błyskawicę.. Lampo zrozumiaB, o co chodzi.Opis psa.. Gdy przychodzę ze szkoły radośnie mnie wita szczekając.. Zapisywał coś w notesie.. Borysa zabieram wszędzie gdzie mogę.Temat: Lampo - przyjaciel ludzi - omawiamy lekturę Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją" - 2 jednostki lekcyjne.. Składa się ona z trzech części, a każda z nich podzielona jest na rozdziały.które odwiedził pies Lampo.. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 z przekroczeniem progu .Lampo zaszczekaB.. Lampo to urodzony podróŝnik - napisano czarno na białym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt