Rozważanie do 5 stacji drogi krzyżowej

Pobierz

Żołnierze przymuszają Szymona z Cyreny , aby pomógł Jezusowi.Stacja V---Szymon pomaga nieść krzyż Szymon wracał z pracy, spieszył się do domu, być może był głodny.. Krzyż jest ciężki, więc żołnierze rozkazują pomóc go nieść Szymonowi.. "Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.. 4.Pan Jezus spotyka swoją matkę.. Jezus nie daje siły nieść krzyża naszych grzechów.. Szymon z Cyreny, został …Stacja 5 Szymon pomaga nieść krzyż Jezusowi.. Lubi chodzić swoimi ścieżkami, nie zawsze w kierunku dobra.. Pierwsze jest: Słuchaj Izraelu, a w Księdze Dziejów Apostolskich Piotr i Apostołowie, których postawione przed Sanhedrynem …→ Droga Krzyżowa dla ludzi starszych i chorych → Droga Krzyżowa - Godzina Miłosierdzia → Droga Krzyżowa - Krzyż Chrystusa szkołą miłości → UZDROWIENIE … 5.Szymon z Cyreny pomaga nieść …W rozważaniach drogi krzyżowej poznasz tajemnice i znaczenie krzyża.. 3.Pierwszy upadek Pana Jezusa.. Ksiądz: Kłaniamy Ci się Panie Jezu i błogosławimy Tobie.. Często błądzi, wchodzi …Stacja IVPan Jezus spotyka swoją Matkę.. nie potrzeba wiele wiedzieć, by się mnie przypodobać.. Dowiesz się, jak …Zdziejmy z siebie naszą samowystarczalność, naszą mylną żądzę autonomii, natomiast uczmy się od tego, który się uniżył, odnajdywać prawdziwą wielkość, uniżając się i …Stacja IV - Jezus spotyka swoją Matkę Matko, widzę w tłumie Twoją twarz..

Maryja Matka Syna Bożego spotyka Go podczas drogi na krzyż.

Gdy ktoś bliski zada bolesny cios, złośliwym słowem bądź …Rozważania Drogi Krzyżowej Droga Krzyżowa Modlitwa wstępna: Panie Jezu, przychodzimy do Ciebie, aby uczyć się naszej zakonnej odpowiedzialności, która polega …stacja V.. Dodaj komentarz Anuluj …Stacja I - Pan Jezus na śmierć skazany.. W nagrodę otrzymuje Jego odbicie na chuście.. Dwa serca miłujące …rozwaŻanie Jezus musiał być naprawdę wyczerpany, skoro żołnierze radzą sobie biorąc pierwszego z brzegu nieszczęśnika, którego spotykają i obarczają go krzyżem.. Zobaczył tłum ludzi krzyczący na człowieka dźwigającego …Krzysztof Bocheński) Rozważając drogę krzyżową Pana naszego Jezusa Chrystusa, całym sercem bądźmy przy Nim.. Jest pełna smutki i boleści.. Kocha swego Syna.. To właśnie teraz ciężar naszego grzechu spoczywa na Jego ramionach.. W tym roku klasy czwarte …WPROWADZENIE.. PAN JEZUS PO RAZ PIERWSZY UPADA.. Stacja V - Szymon z Cyreny pomaga nieść krzyż Jezusowi "I przymusili niejakiego Szymona z Cyreny, żeby niósł krzyż Jego" (Mk 15,21).. Mój synu!. Niech wszystkie nasze myśli, uczucia, a przede wszystkim …Stacja V Szymon z Cyreny pomaga nieść krzyż Jezusowi..

Są trzy takie stacje na drodze krzyżowej, które nazywają się upadek Jezusa.

Są takie spotkania, rozmowy, modlitwy, które powinny pozostać w dyskretnym ukryciu, aby czyjeś podejrzliwe myśli i złośliwe …Stacja XI Pan Jezus przybity do krzyża.. On wracał z pracy zmęczony, a jednak bierze krzyż i niesie go z Chrystusem.. Człowiek chodzi wieloma drogami, nie zawsze dobrymi.. Kiedy odważnie pomagam ludziom, którzy są …Odchodzimy stąd zapewnieni, że idziemy z Tobą.. Ufajcie - Jam zwyciężył świat!". Dobrze jest przy każdej …Rozważania Drogi Krzyżowej.. Dowiesz się, jak wykorzystać cierpienie Chrystusa, aby naprawiać swoje życie.. Twoje oczy są pełne łez, Twe usta wykrzywione smutkiem.. Jezus mijając …Weronika odważnie wychodzi z tłumu i wyciera zmęczoną twarz Pana Jezusa.. Każda rana boli.. Zwłaszcza, kiedy boli nie ciało, ale dusza.. Ale one powinny się nazywać powstanie …Stacja IV Pan Jezus spotyka swoją Matkę.. Wystarczy, byś mnie bardzo miłował i ufał szczerze, że i Ja cię miłuję.. Człowiek zwany Szymonem przymuszony przez żołnierzy przyjmuje …Stacja II Pan Jezus bierze krzyż na swe ramiona.. Panie naucz …1.Pan Jezus na smierć skazany.. Błagajmy Jezusa, by dał nam serce nowe, serce z …Stacja V: Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Panu Jezusowi.. 2.Pan Jezus bieże krzyż na swe ramiona.. Jezus już nie ma siły nieść krzyża naszych grzechów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt