Test wiedzy i wojna światowa

Pobierz

Scenariusz lekcji "Sprawa polska w czasie I wojny światowej".. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.144 I wojna światowa.. 1) pod Tannenbergiem a) po raz pierwszy użyto gazów bojowych 2) nad Marną b) zastosowanie na ogromną skale przez armię niemiecką okrętówTest Przełom XIX i XX wieku.. Rewolucje w Rosji.Globalny Test Wiedzy o I Wojnie Światowej Od 2013, sprawdzamy światową wiedzę w kategorii I wojna światowa poprzez quiz online.. Spośród 73 krajów, które istniały wówczas na mapie politycznej, aż 62 wzięły udział w tej wyniszczającej wojnie.Katalog-> Dla nauczyciela-> Historia-> Sprawdziany i testy.. Zawiera 10 pytań.. Quiz jest jednokrotnego wyboru sprawdź co wiesz (albo czego nie wiesz tym razem o… I wojnie światowej).. Typ materiału: Test, quiz, gra.. 11 Obserwuj autora.. Udostępnij.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Międzynarodowy test wiedzy w kategorii I wojna światowa.. Sprawdzian dostepny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana " Wielką Wojną ") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj.Sprawdź swoją wiedzę historyczną o II wojnie światowej..

II wojna światowa.

Połącz bitwy, operacje wojskowe z właściwymi opisami (6 pkt.). Jak dobrze znasz historię Powstania Warszawskiego?. 4 lata temu.. Sprawdź, co o niej wiesz!. Abonament TVP Rada Programowa Przetargi Sklep TVP.I wojna światowa - test.. pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtorkowe i streszczenia.TEST Trojprzymierze i trojporozumienie 1.. Świat na drodze ku wojnie.. Przyczyny, przymierza, daty.. Sprawdź swoją wiedzę o dramatycznych dniach 1914 r. Redakcja 28 czerwca 2014, 8:12Test A I wojna światowa (IMIĘ I NAZWISKO) Test podsumowujący rozdział V Zad.. Marcin Najduch; I i II wojna światowa - praca klasowa z historii kl. VI, grupa I Lidia Anna Karpińska; Sprawdzian wiadomości - dział kultura Anna Jasińska "Druga wojna ?wiatowa" grupa A, B - sprawdzian wiedzy i umiejętno?ci Andrzej Saferna "Dwudziestolecie Międzywojenne" grupa A, B - sprawdzian wiedzy i umiejętno?ci Andrzej .. "Wielki Test o II Wojnie Światowej" - rozgrzewka 1 zobacz więcej.. Sprawdź swoją wiedzę!Sprawdź swoją wiedzę wykonaj test z tematu Sprawa polska w czasie I wojny światowej.. Istnieje stare lacinskie.. Temat 24.. Krzyże w Muzeum II Wojny Światowej zobacz więcej.. Quizy o I wojnie światowej.. sprawdzian po dziale 5..

"I wojna światowa".

Rewolucja lutowa wybuchła w: answer choices.. Daty, wydarzenia i bitwy I Wojny Światowej, sprawdzian wiedzy przed klasówką.. II wojna światowa to największy i najkrwawszy konflikt zbrojny w historii trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945.. Rewolucja w Rosji - lekcja, testy wiedzy.TEST Trójprzymierze i trójporozumienie 1.. Najnowsze Popularne.Podczas I wojny światowej nie używano broni chemicznej Tak Następne pytanie Gazów bojowych na dużą skalę używały obie strony konfliktu.Test I wojna światowa, podrozdział podręcznika Wczoraj i Dziś dla Klasa VI.. powiedzenie iz historia jest nauczycielka zycia.. Autorką quizu jest WIKTORIA LEŚKO z klasy 7 b. Zapraszamy do quizuII wojna światowa.. NiemcySprawdź się w naszym quizie!. Rewolucje w Rosji 5.. Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. 1.I wojna światowa - Przetestuj swoją wiedzę - Quizy, testy online.. Działania wojenne na olbrzymia skale prowadzono w Europie, Afryce i A.. Dodaj do ulubionych.. Uporządkuję wiedzę o tym, jak wyglądał świat po I wojnie światowej.II wojna swiatowaSprawdzian 1.. Zawiera 12 pytań.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Test z podstawowych informacji z wiedzy z I wojny światowej.. Klasowka -.. Na frontach I wojny światowej.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.Test ze znajomości zagadnień I Wojny Światowej..

Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!

Karabin przeciwpancerny wz.. Sprawdź swoją wiedzę historyczną.. Podkreśl odpowiednie terminy tak, aby zdania były prawdziwe.. Świat po I wojnie światowej.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.I wojna światowa.. 35 zobacz więcej.. Jak zapewne wiesz, II wojna światowa była największym i najbardziej niszczycielskim konfliktem w historii ludzkości.. Quizów w dziale: 2.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.I wojna światowa.. Maska księdza Frelichowskiego zobacz więcej.. | Rozmiar: 230 KB | Ilość Pobrań: 222.Międzynarodowy test wiedzy w kategorii I wojna światowa.. lutym 1916. styczniu 1915. marcu 1917.QUIZ DZ - WYBUCH I WOJNY ŚWIATOWEJ.. W II wojnie światowej wzięło udział 61 państw.. Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił a) w Europie b) na świecie II.. I wojna światowa, Rozdział IV podręcznika Bliżej Historii dla Klasa III..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt