Pisownia wyrazów z ch i h karty pracy

Pobierz

Temat przeznaczony na jedną godzinę lekcyjną: 19 czerwca.. Kłopotliwe samo h lubi także słowa związane z ruchem wahadłowym: wahadło, wahać się, huśtawka, .. h piszemy w rozpoczynających wyrazy cząstkach: hipo .Wyrazy z h,ch • Ćwiczenia umiejętności ortograficznych • pliki użytkownika jollen przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 6.JPG, 5.JPGTylko w wyrazie druh oraz w nazwach własnych, w których przyjęta jest taka pisownia - rzeka Boh, góra Ajudah, czatyrdah.. Potem wraca do domu i bierze .łodny prysznic, gdyż dba o .igienę.. Pisownia z ą; Pisownia z ę .Karta pracy 9/2 (poz. 1) - Ćwiczymy pisownię wyrazów z h i ch.. Pisownia ch i h. Na naszej stronie znajdziecie kolorowanki, krzyżówki, karty pracy dla dzieci i wiele innych.Karty pracy - h jak hulajnoga, ch jak chmura JAK POBRAĆ?. Uzupełnij wyrazy z ramki wpisując " ch " lub " h " a następnie dobierz i dopisz rzeczowniki z ramki.1.. Etykiety: Język Polski, Karty pracy, Ortografia, Trudności ortograficzne, Wyrazy z ch, Wyrazy z h. .. Wyrazy zostały wpisane poziomo, pionowo i po skosie.. Zainteresuj swoje dziecko ortografią w atrakcyjny i angażujący sposób.. Jadwiga Grodzka SP Kołomyja Dzisiejsza karta pracy, tak jak poprzednia, będzie dotyczyć ortografii.. Tok lekcji: 1.Uczniowie mieli za zadanie przypomnieć sobie zasady pisowni wyrazów z ó i u.Wstaje bardzo wcześnie, jeszcze przed ws.odem słońca..

Pisownia wyrazów z h i ch Sortowanie według grup.

Ułóż zdania z podanymi niżej wyrazami: kształt, pszczoła, bukszpan, gżegżółka, pszenica 1.. Wymienia się na sz w wyrazach pokrewnych lubFeb 2, 2017 - Karty pracy - Ortografia.. s c h r o n i s k o s c h o l a l s k a w s h f g h s c s z s c p o u s c h a b c h a s d k h y u p h e s h m y r ł y l .Karty pracy Ą-Ę.. Puzzle z uśmieszkiem.Katalog Iwona Kłysz, 2016-12-16 Zborów Język polski, Karty pracy KARTA PRACY, UTRWALENIE ZASAD PISOWNI WYRAZÓW Z H, CHPisownia wyrazów z h 2 klasa Przebij balon.. Kilkuminutowe ćwiczenia z wyszukiwaniem podanych przez nauczyciela wyrazów związanych z tematem lekcji.. Odszukaj w diagramie 10 wyrazów z ch po s. Zaznacz te wyrazy i przepisz je.. WYRAZY Z CH I H - KARTA PRACY - grudnia 04, 2016.. Ćwiczenia w wyszukiwaniu w słowniku nazw własnych z pisownią "h" b ądź inną literą.. Proszę, abyście przypomnieli sobie zasady pisowni wyrazów z "h" i "ch", a następnie uzupełnili kartę pracy.Pisownia wyrazów z CH i H Nauczyciel terapeuta - Beata Talarczyk-Rumińska Pracę prześlij na adres: 1.. Cele uczenia się w języku ucznia: 1.Utrwalę pisownię wyrazów z "ch" i "h".. Katarzyna Ostrowska SP Żelechy 3.. CELE LEKCJI: Stosuję zasady pisowni wyrazów z "ch" i "h" w różnych zadaniach.Karty pracy kl. 1, wyrazy z ch, wyrazy z ch i h, wyrazy z h, wyrazy z rz i ż, wyrazy z ó i u, wyrazy z ó, mnożenie w zakresie 30, sprawdzenie znajomości lektury z klasy 1, zamiana dodawania na mnożenie, pisownia wyrazów zdrobniałych, układanie zdań, utrwalenie pisowni trudnych słów, elementy mnemotechniki1 PISOWNIA WYRAZÓW Z CH i H Zasady ortograficzne do opanowania i ćwiczenia do pracy w kwietniu CH Wymienia się na SZ w innych formach tego wyrazu lub w wyrazach pokrewnych mucha musze sucho - suszyć cicho cisza kruchy kruszyć Wyjątek: druh wymiana na ż (drużyna zasada obok) Zawsze na końcu wyrazów brzuch słuch na palcach mech zamach o książkach H Wymienia się na G, Z, Ż, DZ w .1..

Układanie wyrazów.

Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.h - różne karty pracy • Ortografia i gramatyka • pliki użytkownika dladzieci6 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • h różne karty pracy 01.bmp, h różne karty pracy 03.bmp Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Karta pracy nr 3.. Zakłada swój .iński dres i wy.odzi z domu, by tro.ę pobiegać.. Wymienię zasady dotyczące .- Ch piszemy na końcu wyrazów, np.: na drogach, orzech, zuch.. To samo dotyczy wszystkich wyrazów z h- trzeba je po prostu zapamiętać.2.. Ćwiczenia z pisowni "rz .2. wg Monikakrawczyk7.. wg Magdalipowy.. Labirynt słów.. Karty pracy Ch piszemy zawsze na końcu wyrazów.. Pisownia wyrazów z H i CH uzupełnij ortogramy w tekście; Ćwiczenie do lektury "Co to znaczy" - Imiona z H i CH; Ćwiczenie do lektury "Wakacyjna przygoda" - Uzupełnianka wyrazowa; Ćwiczenia do lektury "O krakowskich psach i .1 ZASADY ORTOGRAFICZNE DO ĆWICZENIA OD 4 GRUDNIA DO 10 STYCZNIA H czy Ch H Ch Wymienia się na: g,z,ż, np. wahać - waga - wadze- ważyć druh - drużyna.. Biega .arakterystycznym tru.tem między .uśtawkami na podwórzu, robi przysiady, wyma.uje ramionami..

Lekcja I: Pisownia wyrazów z "ó".

Wyjątki: druh, Boh (nazwa rzeki).. Edukacja wczesnoszkolna.. Przebieg:5.. W tych wypadkach się nie wahaj!. Pamiętaj !. Zaczynających się od: CHRONO - chronologia; CHIRO - chiromacja.. Nazwy zawodów: -arz, -erz Koło fortuny.. Wieszam na tablicy dwie kartki z napisami ch i h. 3.Temat: Pisownia wyrazów z "h" i "ch".. Na pierwszej dzieci utrwalają pisownię wyrazów z "ó", z "u", a na ostatniej ćwiczą i sprawdzają zdobyte umiejętności ortograficzne w zakresie obu głosek.. ch wymienia się na sz.Dopisz wymianę.Wyrazy z ch i h. Na platformie ZdobywcyWiedzy.pl znajdziesz zadania online, dzięki którym Twoje dziecko nauczy się poprawnie stosować zasady ortograficzne.. Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5. pisownia wyrazów z ch i h - trudne Wisielec.. Obudowa dydaktyczna dla klasy trzeciej.. Utrwalisz sobie zasady pisowni wyrazów z "ch" i "h" w różnych zadaniach.. Karta pracy 70/5 (poz. 3) - Miasta Polski.. Uczeń powtarza najważniejsze zasady ortograficzne dotyczące pisowni wyrazów z ch.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.. Klasa 2 Polski.. H piszemy, gdy w wyrazach pokrewnych wymienia się na: dz ż z ź Ż piszemy, gdy wymienia się na: dz z ź h g s Ch piszemy, gdy wymienia się na: sz s śNie drukuj karty pracy, zadania obowiązkowe zapisz w zeszycie!.

Polski.pisownia wyrazów z ó, u, ch, h, rz, ż Odkryj karty.

ch 4.. Ch h H .znać zasady pisowni wyrazów z: "ó-u; rz-ż; ch-h" wymiennym i niewymiennym-porządkować wyrazy w kolejności alfabetycznej,-potrafi zastosować w praktyce posiadaną wiedzę, .. karty pracy, mazaki, schemat "barometr wiadomości", Słowniki ortograficzne.. Kryteria sukcesu dla ucznia: 1.. Ortografia zasady pisowni.Czas: 3 jednostki lekcyjne.. "H" piszemy, gdy: - wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: g, ż, z, dz .. 4.Karty pracy - Ortografia.. Wyszukiwanie w słowniku wyrazów związanych z określoną reguła ortograficzną, np. "h", 'rz".. wg Marzenadb.. Sudoku wyrazowe.KARTA PRACY- PISOWNIA H Kłopotliwe samo h Dość szczególną skłonność ma; .. , hura, Hola, horda, hejnał, hulać, Hasać, halo, hop, wataha.. Przypominam uczniom, że istnieje grupa wyrazów z ch, których nie da się uzasadnić żadną regułą.. Zasady pisowni ó u rz ż ch h. Zasady ortograficzne.. Stosuje zasady ortograficzne dotyczące pisowni wyrazów z "ch" i "h" (ch wymienne, ch po s, na końcu wyrazu, h wymienne, w cz astkach - hel-, his-, hum-) w ćwiczeniach praktycznych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt