Charakterystyka pana piotra z żony modnej

Pobierz

Ona wolała zakładać na siebie nowoczesne i modne kreacje.. Nigdy nie brakowało mu pieniędzy, ale wolał żyć skromnie, nie ponad stan.. Pytała, czy ma kucharza, stangreta, pasztetnika, figurki z porcelany.. Żona pana Piotra odrzuca wszystko, co mieści się w polskiej tradycji szlacheckiej i niewolniczo naśladuje francuską modę i zwyczaje.. Jest ona właścicielką czterech wsi.. Motyw .Okazuje się, że pan Piotr nie jest zupełnie zadowolony z sytuacji,w której się znalazł.. Tytułowa ''żona modna'' uwielbiała modę francuską, natomiast jej mąż lubił prostotę.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Więcej.. Nie był asertywny, tzn. nie potrafił wyrażać swoich myśli, uczuć, poglądów i bez obaw powiedzieć "nie".Jest ona właścicielką czterech wsi.. Całe nieszczęście żonkosia polega na tym, że jego małżonka została wychowana w mieście.. Nie był asertywny, tzn. nie potrafił wyrażać swoich myśli, uczuć, poglądów i bez obaw powiedzieć "nie".Utwór żona modna opowiada o parze małżeńskiej, która miała całkiem odmienne zainteresowania.. Żona w odniesieniu do pana Piotra jest arogancka, egoistyczna, lekceważąca, złośliwa, nieczuła.Pan Piotr.. W tym momencie kończy się ich podobieństwo.Wcielając się w rolę Pana Piotra, napisz list do swego przyjaciela, w którym opiszesz swą żonę (na podstawie satyry "Żona Modna")..

Jeśli potrzebujesz opracowania bądź ...Przydatność 60% Charakterystyka porównawcza pana Piotra i żony modnej w satyrze I. Krasickiego, pt. "Żona modna".

Żona modna się tradycyjnie, czego nie można powiedzieć o jego żonie.. 2010-01-28 19:30:19Przydatność 85% Charakterystyka Pana Piotra i Żony Modnej.. Pogardliwie traktuje przyjaciół męża (np. księdza plebana) i jego służbę.Napisz charakterystykę pana Piotra lub jego żony.. Żona modna na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie grzecznej i rozumnej, ale przy bliższym kontakcie staje się wyniosła.W stosunku do ubioru bohaterka łamie zwyczaje szlacheckie obowiązujące w ówczesnych czasach.. Tytułowa "żona modna" to wychowana w mieście panna, która poślubia wiejskiego szlachcica Piotra.Charakterystyka - Pan Piotr/żona modna.. Edytuj elementy.. Bohaterami satyry Ignacego Krasickiego pt. "Żona modna" są: pan Piotr i jego tytułowa żona.. Tytułowa bohaterka satyry Ignacego Krasickiego jest piekna kobietą, która wychowała si w mieście i poślubiła szlachcica Piotra.. Wywodzi się z miasta.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Pan Piotr, jeden z bohaterów utworu "Żona modna", był szlachcicem przywiązanym do staropolskiej tradycji.. W stosunku do ubioru bohaterka łamie zwyczaje szlacheckie obowiązujące w ówczesnych czasach.Pan Piotr, żeby zmieścić się w karecie, musiał wziąć na kolana część ekwipażu..

Żona w odniesieniu do pana Piotra jest arogancka, egoistyczna, lekceważąca, złośliwa, nieczuła.Charakterystyka porównawcza pana Piotra i żony modnej w satyrze I. Krasickiego, pt.

Wywodzi się z miasta.. W stosunku do ubioru bohaterka łamie zwyczaje szlacheckie obowiązujące w ówczesnych czasach.. Ulega presji wynikającej z panującej mody, czyli stylowi francuskiemu.. Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza ("Ania z Zi.. Metomaroza w życiu bohaterów sienkiewiczowskiej powi.Żona, bohaterki utworu Ignacego Krasickiego Żona modna: to szlachcianka osoba z miasta lubi życie pod dostatkiem, modne, wypełnione bogactwem i ciągłymi zabawami chce posiadać wielki majątek jest obojętna wobec religii naśladowała modę francuską szacunek dla arystokracji złe zachowanie wobec słabszych.Całe wypracowanie →opis pana Piotra (w punktach) I.Krasicki Pan Piotr:- szlachcic, przywiązny do tradycji staropolskiej- żyjący skromnie, nie ponad stan- materialista- uległy- bezmyślny- nie asertywny- zbyt poczciwy- dobroduszny- wrażliwy- cierpliwy- szanował nakazy innych- miał szacunek do swoich pracowników- religijnySatyra "Żona modna" Ignacego Krasickiego opowiada o szlachcicu Piotrze.. Punkty rankingowe: 0.. 2009-09-20 12:00:58 cechy charakterystyczne pana Pietra- ,, Żona modna " 2009-01-07 16:40:03 Jakie rzeczy posiadała żona modna ?. Piotr nie sprawia jednak wrażenia szczególnie szczęśliwego, a na pytanie, skąd taki nastrój, opowiada dotychczasową historię swojego małżeństwa.1) Co przekonało pana Piotra do małżeństwa a) miłość wybranki serca b) majątek przyszłej małżonki c) nadzwyczajna uroda kobiety d) wyjątkowa inteligencja narzeczonej 2) Dom, jaki zastała żona modna po przyjeździe do pana Piotra, świadczy o tym, że bohater a) jest biedny i brakuje mu środków do życia b) nieumiejętnie zarządza swoim majątkiem c) jest konserwatywny i .Kartka z pamiętnika pana Piotra z utworu "Żona modna" Ignacego Krasickiego..

Zwiedziony urokami "dziwnych gestów i misternych wdzięków" nie przewidział konsekwencji ożenku z "modną Filis".Przydatność 60% Charakterystyka porównawcza Żony modnej i pana Piotra z satyry Krasickiego.

Udostępnij Udostępnij wg Aleksa83333.. Polub.. Pan Piotr, jeden z bohaterów utworu "Żona modna", był szlachcicem przywiązanym do staropolskiej tradycji.. Ulega presji wynikającej z panującej mody, czyli stylowi francuskiemu.. Ona zaś by miała kogoś, kto zostanie jej towarzyszem i będzie jej usługiwał.. Zdobyte odznaki: 0.. W trakcie drogi żona urządziła panu Piotrowi prawdziwe przesłuchanie.. Nigdy nie brakowało mu pieniędzy, ale wolał żyć skromnie, nie ponad stan.. Klasa 7 Polski.. Nigdy nie brakowało mu pieniędzy, ale wolał żyć skromnie, nie ponad stan.. jutka123 .. Charakterystyka Stasia Tarkowskiego ("W pustyni i w.. "Odprawa posłów greckich" Jan Kochanowski - streszcz.Kto mi pomoże napisać list opisujący żonę Pana Piotra z książki pt. " Żona Modna" ?. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Ma swoją hierarchię wartości.. Zobacz więcej.. Nie był asertywny, tzn. nie potrafił wyrażać swoich myśli, uczuć, poglądów i bez obaw powiedzieć "nie".Charakterystyka pana Piotra z satyry "Żona modna".. Pan Piotr jest cierpliwy, usłużny wobec małżonki, niewymagający, ceni sobie tradycję, zgadza się na spełnianie jej kapryśnych zachcianek, dlatego, że przede wszystkim zależy mu na zysku..

Wykpił z jednej strony bezmyślne oglądanie się na świat francuskiej mody, z drugiej pazerność i głupotę konserwatywnych Polaków.Z relacji pana Piotra wyłania się obraz karykaturalnej "modnej żony", kobiety egoistycznej i rozrzutnej.

Piotr ożenił się z Filis tylko dlatego, żeby dostać duży majątek.. Nawet jeśli uzyskiwała pozytywną odpowiedź, i tak nie była zadowolona.W teście Żona modna - test znajomości lektury .. Utwór żona modna opowiada o parze małzenskiej która miała całkiem odmienne zainteresowania.Piotr ożenił się z filis tylko dla tego, żeby dostać duy majatek.. Osadź.. Pan Piotr, jeden z bohaterów utwru "Żona modna", był szlachcicem przywiązanym do staropolskiej tradycji.. Kobieta ta w odniesieniu do Piotra jest arogancka, egoistyczna i lekceważąca.Tytułowa bohaterka satyry pt.: "Żona modna" została przedstawiona pośrednio, w opowieści swojego męża.. W satyrze "Żona modna" Ignacy Krasicki zestawił ze sobą dwa kontrastowe modele życia szlachty doby oświecenia.. Trudne sprawy, czyli te same zdarzenia, inne punkty widzenia Każda z grup nagrywa wywiad z jednym z bohaterów: panem Piotrem, jego przyjacielem, jego żoną, sąsiadem młodej pary, siostrą bohaterki.. Użytkownik.. Nie ożenił się z powodu miłości, ale z wyrachowania.Charakterystyka Żony Modnej.. Ilość pytań: 12.. Z jego relacji dowiadujemy się, że jest piękną kobietą, grzeczną, obytą i rozumną.. Spotyka on swojego znajomego, który gratuluje mu, że udało mu się ożenić..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt