Notatka z obserwacji zajęć prowadzonych przez opiekuna stażu

Pobierz

zawarcie kontraktu IX 2007 kontrakt hospitacja zajęć prowadzonych przez opiekuna stażu raz w miesiącu arkusze obserwacji prowadzenie zajęć w obecności opiekuna stażu raz w miesiącu konspekty zajęć.. Zgodnie z nową treścią art. 9c ust.. Spotkania z opiekunem stażu, rozmowy, analiza obserwowanych zajęć, formułowanie wniosków i wskazówek do dalszej pracy.. 5 Karty Nauczyciela zadaniem opiekuna stażu jest teraz udzielanie nauczycielowi pomocy, w szczególności w przygotowaniu i realizacji w okresie stażu planu rozwoju zawodowego awansującego nauczyciela, oraz opracowanie opinii o dorobku zawodowym tego nauczyciela wypracowanym przez niego w okresie odbywania stażu.. 5.Do najistotniejszych zadań opiekuna stażu należy obserwowanie zajęć prowadzonych przez stażystę oraz stworzenie mu okazji do obserwowania lekcji prowadzonych przez innych nauczycieli.. 6.Przygotowanie i prowadzenie co najmniej jednego zajęcia otwartego w miesiącu.- scenariusze zajęć Opiekun stażu Przez cały rok.. Obserwacja zajęć prowadzonych przez opiekuna lub innych nauczycieli - obecność i obserwacja na zajęciu - omówienie zajęcia - zdobycie większego doświadczenia w prawidłowym prowadzeniu zajęć - notatki własne - scenariusz zajęcia - wnioski z obserwacji Okres stażu .Poradnik opiekuna stażu.. Obserwacja (poza kontrolną i oceniającą) jest zapowiadana, a jej przebieg jest ..

Arkusz obserwacji zajęć prowadzonych przez opiekuna stażu 6.

odstępstwa od planu lekcji i ich uzasadnienieRejestracja: 2008-02-05, 22:02.. Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela stażysty (na kontraktowego) 7. narzędzia pomiaru osiągnięć uczniów .. 2 Plan rozwoju zawodowego nauczyciela stażysty.. scenariusze.. Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela kontraktowego (na mianowanego) - według rozporządzenia z 2013 r. 8.Jak być dobrym opiekunem stażu?. Poniżej przedstawiamy arkusz obserwacji zajęć nadesłany przez naszą Czytelniczkę .Warto opracować karty (arkusze) obserwacji zajęć prowadzonych przez opiekuna stażu (innego nauczyciela) oraz zajęć prowadzonych w obecności opiekuna stażu.. Chociaż przepisy w tej materii są dość szczegółowe, wielu nauczycieli pełniących funkcję opiekuna ma różne wątpliwości.. częstotliwość i formy oceniania .. Pierwsza część zadania nie była trudna, wymagała jedynie wzmożonej pracy w etapie wstępnym - podczas przygotowywania zajęć.Katalog Renata Domal, 2012-08-03 Wieruszów Awans zawodowy, Arkusze Arkusz obserwacji zajęć prowadzonych przez nauczyciela stażystęZadania opiekuna stażu -obserwacja zajęć .. informację na temat prowadzonych przez nauczyciela zajęć z uwzględnienie form i metod pracy, 4) analizępostępów dokonanych przez nauczyciela w jego działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w okresie stażu,Nie ma wytycznych, jak powinien wyglądać arkusz obserwacji lekcji..

5.Obserwacja zajęć prowadzonych przez opiekuna stażu i innych nauczycieli.

3 Arkusz kart hospitacyjnych dla stażysty.. VIII.W przypadku zajęć, na których prezentowane są osiągnięcia uczniów, na obserwację mogąW okresie odbywania stażu powinien on uczestniczyć jako obserwator w zajęciach prowadzonych przez opiekuna stażu lub innych nauczycieli, w wymiarze co najmniej jednej godziny zajęć w miesiącu, oraz omawiać z prowadzącym obserwowane zajęcia, a także prowadzić zajęcia z uczniami, w obecności opiekuna stażu lub dyrektora szkoły, w .Arkusz obserwacji zajęć prowadzonych przez stażystę .. Obserwacja zajęć prowadzonych przez opiekuna zajęć (notatka) i innych nauczycieli.Dyrektor w szczególności prowadzi obserwacje prowadzonych przez nauczycieli zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych oraz innych zajęć i czynności wynikających z działalności statutowej szkoły.Podpowiadamy, jak powinno wyglądać omówienie lekcji przez dyrektora i na co zwrócić uwagę.prowadzonych przez opiekuna stażu, innych nauczycieli, organizowanych w ramach prac .. 4.Uczestniczenie w działalności Rady Pedagogicznej.. przedstawianie ich uczniom, motywowanie do osiągania .. VII.Obserwacja (poza kontrolną i oceniającą) jest zapowiadana, a jej przebieg jest uzgadniany z nauczycielem podczas rozmowy przed obserwacją.. Po każdym zaś działaniu omawiałyśmy przebieg, wyciągałam wnioski dotyczące sposobu wykorzystania zdobytej przeze mnie wiedzy i umiejętności w mojej pracy.Zgodnie z wymogami uczestniczyła jako obserwator w zajęciach prowadzonych przez opiekuna stażu w wymiarze jednej jednostki lekcyjnej w miesiącu, a obserwowane zajęcia omawiała z nauczycielem prowadzącym pod względem metodycznym i merytoryczny ,prowadziła także lekcje w obecności opiekuna stażu..

4 Arkusz kart hospitacyjnych dla opiekuna stażu.

Przed zajęciami analizowałyśmy i omawiałyśmy scenariusze.. planowanie celów operacyjnych .. Opublikowano: 17 stycznia 2017 roku.. Prowadzenie lekcji przed opiekunem stażu i omawianie prowadzonych zajęć.. Dyrektor szkoły zapewnia nauczycielowi odbywającemu staż warunki do: 1)obserwacji zajęć dydaktycznych, wychowawczych oraz innych prowadzonych w szkole, w szczególności zajęć prowadzonych przez nauczyciela tego samego .3.Systematyczne uczestnictwo w spotkaniach instruktażowych i konsultacyjnych z opiekunem stażu.. Na podstawie obserwacji .Plik Arkusz obserwacji zajęcia prowadzonego przez nauczyciela.doc na koncie użytkownika kasiaczysz • folder opiekun stażu • Data dodania: 15 sie 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Obserwacja zajęć prowadzonych przez opiekuna stażu.. 5 Dekalog opiekuna stażu.. Pobierz (docx, 12,1 KB) Podgląd treści.5.. dostosowanie form pracy do możliwości uczniów .. Spróbujemy je rozwiać w tej serii artykułów W poprzednim odcinku przedstawiłam przykładowy arkusz obserwacji zajęć prowadzonych przez nauczyciela odbywającego staż*.Wnioski z obserwacji lekcji i rozmowy pohospitacyjnej..

Arkusz obserwacji zebrania z rodzicami 9.

Z OBSERWACJI LEKCJI PROWADZONYCH PREZ OPIEKUNA STAŻU ORAZ INNYCH NAUCZYCIELI PG W OLSZANCE.. W załącznikach daję propozycję przykładowego arkusza obserwacji, gdzie wpisuje się elementy, jakie będą podlegały obserwacji oraz spostrzeżenia nauczyciela kontraktowego w trakcie lekcji.5.. Obserwując lekcje prowadzone przez opiekuna stażu i innych nauczycieli PG w Olszance miałam możliwość zapoznania się z różnymi formami prowadzenia zajęć w praktyce takimi jak: nauczanie równym frontem, praca w grupach, dyskusja, czytanie komentarz, indywidualizacja, różnicowanie wymagań.Arkusz obserwacji zajęć prowadzonych przez opiekuna stażu.. Oto przykładowe opracowanie: ARKUSZ OBSERWACJI ZAJĘĆ (prowadzonych przez stażystę)Opiekun stażu - zgodnie z ustalonym z nauczycielem odbywającym staż planem współpracy.. analiza, wnioski spotkania, konsultacje, rozmowy z opiekunem stażuz obserwacji dyrektora i opiekuna stażu 6) współpraca z innymi nauczycielami uczestniczy jako obserwator w zajęciach prowadzonych przez opiekuna stażu, konsultuje swoją pracę z opiekunem stażu, poddaje swoją pracę ocenie opiekuna stażu zgodnie z przyjętym harmonogramem Źródła informacji: zapisy w dzienniku pracy, zapisy z realizacji planu rozwoju zawodowego (nauczyciela, dyrektoraZadania opiekuna stażu.. Umiejętność omawiania prowadzonych i obserwowanych zajęć jest jednym z niezbędnych wymagań do uzyskania stopnia zawodowego nauczyciela kontraktowego.. Re: hospitacje opiekuna stażu.. 6 Kodeks etyczny opiekuna stażu.Obserwacja zajęć prowadzonych przez opiekuna stażu.-zapisywanie wniosków z hospitacji -harmonogram hospitacji - potwierdzenie opiekuna stażu Raz w miesiącu 2 Prowadzenie zajęć w obecności opiekuna stażu -realizacja zajęć wg przygotowanych scenariuszy-hospitacja opiekuna stażu -konspekty z zajęć i uwagi opiekuna odnośnie ich .z opiekunem stażu.. Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się i zacznij korzystać już dziś.Hospitacja zajęć prowadzonych przez opiekuna stażu umożliwiła mi poznanie ciekawych metod i form pracy z dzieckiem.. Arkusz obserwacji lekcji otwartej/ koleżeńskiej .. 3 Poprawność prowadzonych zajęć: uświadomienie uczestnikom .Arkusz obserwacji zajęć prowadzonych przez opiekuna stażu Aby uzyskać dostęp do swojego konta i zgromadzonych zasobów portalu, musisz się zalogować.. Arkusz stanowi szablon do wielokrotnego kopiowania, wypełniania podczas obserwacji zajęć prowadzonych przez nauczyciela odbywającego staż.. Załącznik nr 6 do REGULAMINU OCENY PRACY NAUCZYCIELA z dnia 25.01.2021 r. zespołów samokształceniowych, notatki nauczyciela stażysty .. po obserwacji zajęć, opinia opiekuna o dorobku3.. Takie kwestie ustala się z opiekunem stażu lub dyrektorem.. Raz w miesiącu.. * • kontrakt • harmonogram współpracy 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt